Kvalita kancelárií ovplyvňuje výkon zamestnancov: Ako by malo vyzerať vhodné pracovné prostredie?

Na to, aby mohli zamestnanci efektívne pracovať a firma prosperovať, je potrebné prenajať vhodné kancelárie, prípadne skladové priestory. Na čo si dať pri ich výbere pozor?

Majitelia firiem – zamestnávatelia by pri hľadaní vhodných kancelárskych priestorov mali dbať na správne koncepčné riešenie priestoru. Dôležitými sú tiež akustika, vetranie, tepelné a svetelné podmienky.

Prečo sú tieto faktory také dôležité? Ak sa im nevenuje pozornosť, práca sa môže stať náročnou a postupom času vedie k únave, bolestiam pohybového aparátu, neschopnosti sústrediť sa alebo k hromadeniu stresu.

Čo hrá rolu pri prenájme kancelárskych priestorov?

Dostupnosť, bezpečnosť pracoviska, bezproblémové parkovanie, dobrá strategická poloha a samozrejme, cena, sú známe faktory, no je potrebné dbať aj na špecifickejšie kritériá. Kvalita vnútorného prostredia a výkon tímu súvisí s vhodnými svetelnými podmienkami a množstvom denného svetla v miestnosti. Denné svetlo prenikajúce oknami by malo byť doplnené vhodným výberom svietidiel s možnosťou regulovania ich intenzity. Podľa potreby by malo byť možné nastaviť aj teplotu v miestnosti. Zásadný vplyv na ľudský organizmus a duševné i telesné zdravie, má aj fakt, či sa vaše pracovisko nachádza na periférii mesta, alebo v centre, kde je viac hluku a ruchu. A práve ten má veľký podiel na „rušení“ pracovnej aktivity a odvádzaní pozornosti od práce.

Zeleň dotvára samotný priestor

Pri prenájme kancelárskych priestorov je dobré rátať aj s rastlinami, ktoré zlepšujú pracovné prostredie. Celkový vzhľad má totiž veľký vplyv na pohodu a myslenie pracovníkov, rovnako tak  klientov a obchodných partnerov, ktorí do priestoru vstupujú. Nepodceňujte ani silu farieb a celkový dizajn firemných priestorov. Optimistické farby alebo zaujímavé interiérové prvky sú vždy lepšie ako nudné priestory, ktoré v zamestnancoch kreativitu nepodporia. Nezabudnite, že firemné prostredie je prepojením vonkajšieho prostredia, firmy a jej kultúry a potrieb zamestnancov. Prihliadajte na všetky tri prvky.

Vermietung-von-räumlichkeiten