Offices, warehouses and hangars at the airport

– AREA OF OUR OBJECTS –

ADMINISTRATIVE
FROM 20 m2 TO 3 500 m2

SELECT HERE >

STORAGE SPACES
FROM 100 m2 TO 2 500 m2

SELECT HERE >

HANGARS
FROM 300 m2 TO 10 600 m2

SELECT HERE >

ADVANTAGEOUS LOCATION


our greatest advantage is the excellent accessibility of the area where we are offering office and warehouse space for rent. There’s direct connection to the city ring road, the D1 highway, excellent connections to the centre of Bratislava, and, of crucial importance, is that it’s in the immediate vicinity of the airport. All of this can add to the success of your business.

OUR BENEFITS


An exceptional combination of office, warehouse and hangar spaces for rent right next to the Bratislava Airport and with direct connection to the D1 highway. There is parking and an eating facility directly within the complex as well as lots of greenery and a 24-hour security service, all of which makes us the right choice for your business.

PONUKA KANCELÁRIÍ, SKLADOV A HANGÁROV


NEWS FROM OUR BLOG


ABOUT US

BTS CARGO & HANGAR SERVICES, a. s., je dynamicky sa rozvíjajúca spoločnosť, za ktorej úspechmi stojí predovšetkým proklientský  prístup ku klientom v oblasti prenájmu nehnuteľností. Či už ide o prenájom kancelárií, skladov alebo hangárov, spoločnosť sa usiluje nájomcom vychádzať maximálne v ústrety nielen vzhľadom na cenovú dostupnosť prenajatých priestorov, ale aj vzhľadom na prispôsobenie priestorov ich požiadavkám. Veľkým lákadlom je určite atraktívna poloha priestorov, situovaných priamo v areáli letiska M.R. Štefánika (BTS), a navyše jednoduché napojenie na diaľničný obchvat. Prítomnosť známych nákupných centier v bezprostrednej blízkosti prenajímaných priestorov určite oceníte v prípade nutnosti rýchlo nakúpiť pred prácou či po nej, ale aj pri dohadovaní pracovných obedov.

Areál BTS Carga je nonstop chránený a máte v ňom možnosť pohodlne a bezpečne zaparkovať. V súčasnosti je na prenájom viac ako 10 900 m2 kancelárií, 15 500 m2 hangárov a približne 6 100 m2 skladov.

ADVANTAGEOUS LOCATION

Direct connection to the city ring road, the D1 highway, in the immediate vicinity of the airport.

FACILITIES

The complex is adjacent to the new and still the largest commercial and shopping zone in Bratislava.

24/7 SECURITY

Guarded complex with 24-hour security service 7 days a week

OUR PARTNERS


WORLD WIDE