Aké faktory sú pri výbere kancelárskych priestorov rozhodujúce? Tu ich nájdete

Každé podnikanie vyžaduje priestory, v ktorých sa bude dobre pracovať, v ktorých sa budú zamestnanci cítiť príjemne a zároveň budú motivovaní k vyššej výkonnosti. Na čo by ste mali prihliadať, keď si vyberáte priestor pre svoje podnikanie? To, či sa vám bude dobre pracovať, záleží od viacerých faktorov, na ktoré sa v nasledujúcom článku pozrieme.

Dobrá strategická poloha je veľkou výhodou

To, že z práce máte všade blízko, je na nezaplatenie. Napojenie na diaľnicu, dostupnosť nákupných centier a do centra mesta „na skok“ – tomu sa hovorí dobrá strategická poloha. Najmä to, že máte všetky dôležité miesta takpovediac poruke, je silným benefitom, ktorý posúva hranice možností, šetrí váš čas i nervy. A rovnako tak aj tým, s ktorými spolupracujete.

Napojenie na dopravné uzly vám dáva náskok pred ostatnými

Nemusíte sa hnať, všetky stretnutia hravo stíhate bez toho, aby ste boli na roztrhanie. Namiesto zhonu a siahodlhej prepravy autom, sa môžete venovať práci, a premýšľať nad novými stratégiami či projektami, ktoré môžu byť pre vašu spoločnosť prínosné. A ak je treba, vďaka dobrému napojeniu na hlavné ťahy, ste na dohodnutom mieste rýchlo a bez akýchkoľvek problémov.

Kancelárie v areály BTS Cargo

Bezproblémové parkovanie ocenia nielen klienti

Zažili ste už, že sa vaše pracovisko nachádzalo na pešej zóne a vy ste deň čo deň museli premýšľať nad tým, kam zaparkujete auto? Možno sa to nezdá, no to, aby bolo parkovanie dostupné, je veľmi dôležitý faktor. Dokonca je jeho váha taká veľká, že ovplyvňuje aj zákazky a správanie obchodných partnerov, ktorí uprednostnia spoločnosti s bezproblémovým parkovaním. Aj to totiž patrí medzi faktor, ktorý ovplyvňuje celkový dojem zo spoločnosti alebo firmy. Ak chcete patriť medzi tých najlepších, doprajte svojim zamestnancom i spolupracovníkom miesto na parkovanie.

To, v akom prostredí pracujete, je dôležité

Na mysli máme konkrétne prostredie vo vašom bezprostrednom okolí. Je vaša kancelária svetlá? Prúdi do nej slnečné žiarenie? Nachádza sa vaše pracovisko v blízkosti zelene? To všetko sú vplyvy, ktoré majú dopad na pracovný výkon. Aby sa vám pracovalo vo vašej kancelárii dobre, mali by sa v nej dobre aj cítiť. Dôležité je príjemné, vzdušné rozmiestnenie nábytku, dostatok pracovného miesta a súkromie, ktoré poskytuje vlastná alebo zdieľaná kancelária. Mnohým však vyhovuje práve otvorený priestor – open space, preto by ste sa na výbere kancelárie mali zhodnúť viacerí. Nemenej dôležitá je aj atmosféra, na ktorú však prostredie vplyv nemá, vytvárajú ju kolegovia i samotný šéf.